Dr. Bernhard Schulz
schulz@ceres-cert.de
+49 (0) 9151 - 966 92 92 

Hans Matzenberger
hans.matzenberger@ceres-cert.de
+43 (0) 2262 - 672212 13

Idaniurka Tamayo
Șef de departament
tamayo@ceres-cert.de
+49 (0) 9151 - 966 92 37 

Kolja Braun
Șef de departament
braun@ceres-cert.de
+49 (0) 9151 - 966 92 43


Angela Zinni
Șef de departament
Coordonator de țară Uniunea Europeană y China
angela.zinni@ceres-cert.de

Franziska Bürker
Coordonator de țară Turcia
Inspector și ofițer de certificare
buerker@ceres-cert.de

Katharina Jungeblodt
jungeblodt@ceres-cert.de

Nicole Hellrung-Klausmeyer
Inspector și ofițer de certificare
hellrung@ceres-cert.de

Katharina Behring
Coordonator de țară Bangladesh
Inspector și ofițer de certificare
Auditor și evaluare
behring@ceres-cert.de

Hanna Verfürden
Inspector și ofițer de certificare
hanna.verfuerden@ceres-cert.de

Sabine Götz
Inspector și ofițer de certificare
sabine.goetz@ceres-cert.de

Christina Günther
Administrația TC
guenther@ceres-cert.de

Katrin Schaffarczyk
Administrația TC
schaffarczyk@ceres-cert.de 

Susanne Dobrick
Administrația TC
dobrick@ceres-cert.de

Miriam Schwab
Administrația TC
schwab@ceres-cert.de


De obicei, ne puteți contacta de luni până joi, între orele 8:30 și 12:30, la numărul de telefon +49 (0) 9151 96692 80.
În caz contrar, vă rugăm să ne trimiteți un e-mail și vă vom răspunde cât mai curând posibil.
Vă rugăm să trimiteți toate întrebările referitoare la aplicațiile TC la următoarea adresă: textile-admin@ceres-cert.de
și toate întrebările inițiale generale la text-info@ceres-cert.de

Martin Majanja
Managementul programului C.A.F.E. Practices
martin.majanja@ceres-cert.de
+256 (0) 776 509 731

Marko Tarandek
Managementul programului UEBT, Rainforest Alliance, 4C
marko.tarandek@ceres-cert.de
+385 (0) 40 390 163

Beatriz Rojas
Managementul programului GLOBAL G.A.P.
rojas@ceres-cert.de
+49 (0) 9151 - 96692 52

Stefanie Haas
Șef de departament
admin@ceres-cert.de
+49 (0) 9151 - 966 92 0

Barbara Zirn
zirn@ceres-cert.de
+49 (0) 9151 - 966 92 16

Karin Haas
haas@ceres-cert.de
+49 (0) 9151 - 966 92 26